GÜRLEK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ

İTHALAT & İHRACAT

İthalat ve İhracat


İTHALAT

Yurt dışından yapacağınız dışalım faaliyetlerinde, eşyanızın gümrüklü sahalardan geçişi sırasında devletle olan ilişki ve işlemleri tarafımızdan yapılır.

Yurt dışında açılmış olan beyannamenin kapanması için gerekli işlemler tarafımızca yapılır. Eşyanın ithali için gerekli ek evraklar temin edilip beyanname ile birlikte ilgili gümrüğe ibraz edilir.

İsteğiniz doğrultusunda, iş akışındaki anlık durum tarafınıza kısaca bildirilir. Beyannamenin kapanmasının ardından, gerekli evraklar isteğinize bağlı olarak nakliyeci ile ve / veya kargo ile tarafınıza iletilir. Beyannamenin bir nüshası , makbuzlar, ilgili evraklar ve faturanız ile birlikte tarafınıza iletilir. İş sürecinde ve sonrasında işinizi daha hızlandırabilmek adına tarafınıza geribildirim sağlanır.

İHRACAT

Yurt dışına yapacağınız dışsatım faaliyetlerinde, eşyanızın gümrüklü sahalardan geçişi sırasında devletle olan ilişki ve işlemleri tarafımızdan yapılır.

Beyannamenin açılışı tarafımızdan yapılıp, eklenmesi gereken evraklar eklenip, ilgili gümrüklerde işlemleri tamamlanır. İsteğiniz doğrultusunda, iş akışındaki anlık durum tarafınıza kısaca bildirilir.

Tamamlanan işlemler sonrasında nakliyecinize gerekli evraklar teslim edilir. Beyannamenin bir nüshası, makbuzlar, ilgili evraklar ve faturanız ile birlikte tarafınıza iletilir. İş sürecinde ve sonrasında işinizi daha hızlandırabilmek adına tarafınıza geribildirim sağlanır.


İthalat İhracat